Sny a představy se stávájí skutečností...

Šamanské putování po Ekvádoru

Nově se s Johnem Hawkenem můžete vydat na šamanské putování po Ekvádoru. Navštívíme domorodé vesničky a seznámíme se s každodenním životem domorodců, absolvujeme výlet do Amazonské džungle s unikátní faunou a florou... dále koupání ve vodopádech, dobrodružná procházka nočním pralesem, kouzelná cesta andském pohořím, mlžné pralesy, sopky... Odpočinek, koupání, potápění, relax...
V průběhu cesty je možno se účastnit šamanských, tantrických rituálů, energetických cvičení, léčebných rituálů. Plánovaný je i rituál z posvátných bylin v džungli, pod vedením zkušeného indiánského šamana.
 
Termín putování :    15.1 - 13.2.2015
 
 
 
 
Plánovaný program :
 
Letecký přesun Praha - Quito, nádherné vyhlídky na sopky Cotopaxi (5897 m), Ilinizu Norte (5126 m) a Pichincha (4776 m). Prohlídka historického centra s náměstím Plaza Grande, výjezd lanovkou na vrcholek Cruz Loma (4100 m), úbočí sopky Pichincha s fascinující vyhlídkou na město a okolí, překročení rovníku u Mitad del Mundo.
 
Městečko Otavalo, tržnice s rukodělnými výrobky, přesun po Panamerické dálnici a koupání v termílních pramenech lázní Baňos, pod stále dýmícími sopkami Tungurahua (5023 m) a Sangay s možností nočního pozorování sopečných erupcí.
 
 
 
 
Přesun na náhorní plošinu do města Latacunga, procházka ke kmaragdově zbarvenému sopečnému jezírku Quilotoa s výhledem na sopky. Návštěva rezervace Los Ilinizas do nížin západního Ekvádoru na pobřeží Tichého oceánu do rybářské vesnice Puerto Lopez.
 
Dále navštívíme NP Machallila, koupání na pláži Playa los Frailes, návštěva Indiánské komunity Aqua Blanca (pozůstatky starobylé kultury Manta), možnost koupání v sirném jezírku v suchém tropickém pralese, výlet na kouzelný ostrov Isla de la Plata (Malé Galapágy), pozorování hnízdišť ptáků, terejů modronohých, fregatek, pelikánů...
 
 
Následuje Cuenca, město na jihu Ekvádoru. Jedná se o třetí největší ekvádorské město a hlavní město provincie Azuay. Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, Vilkabamba - městečko v Údolí dlouhověkosti, leží 48 km jižně od města Loja a je jedním z nejpříjemnějších míst pro pár dní odpočinku při cestování po Ekvádoru. Jedná se o relativně malé městečko, vlastně pouze několik ulic okolo náměstí, ale je celkem vyhledávaným místem, pro klidný odpočinek, Ingapirca (3230 m) je nejznámějším a nejnavštěvovanějším archeologickém nalezištěm v Ekvádoru. Tyto ruiny inckých staveb naleznete 1 km od stejnojmenné vesnice severně od Cuency. Objevíte zde několik zdí, které připomínají zašlou slávu incké říše.
 
 
 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Silicon Factory s.r.o. K červenému vrchu 845/2b
Praha 6
160 00
724247001